Cімейна (домашня) форма здобуття освіти — це спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за стандарти освіти, несуть батьки. Якщо рівень знань дитини виявиться незадовільним — школа має повне право наполягати на її поверненні до очної форми навчання.
Положення про сімейну освіту носить загальний характер і стосується всіх державних шкіл без винятку. Адміністрація школи не має жодної законної підстави відмовити батькам, які хочуть перевести свою дитину на сімейну форму навчання.
Під час сімейного навчання важливим є рівень знань дитини, щоб вона не відставала від однолітків, а її знання відповідали рівню Держстандарту. Для цього учні проходять оцінювання чотири рази на рік. Як його проходити (онлайн чи офлайн) кожен заклад визначає самостійно. У випадку поганих результатів педагогічна рада може:
- рекомендувати батькам перевести дитину на очну форму (для учнів 1–4-х класів);
- своїм рішенням перевести учня на очну форму (для учнів 5–11-х (12-х) класів).
До того ж школа сприяє організації процесу навчання. Учні на сімейній формі навчання мають отримувати шкільні підручники, консультації та допомогу вчителів.
Наказ про сімейну форму навчання 2023-2024 н.р.
Положення про сімейну форму навчання
Методичні рекомендації щодо сімейної форми навчання
Індивідуальні програми розвитку
Наказ про переведення на сімейну форму навчання від 24.01.2024
Наказ про переведення на сімейну форму№ 19 від 05.02.24
В допомогу батькам та учням